Billige flybilletter til Bologna

Find billige flybilletter til Bologna på BilligeFlybilletter.dk. Søg efter flyrejser til Bologna herunder ved at indtaste dine rejsedatoer - så finder vi de billigste billetter:

Rejser fra:

Rejser til:

Afrejsedato:

Returdato:

Voksne:

Børn (op til 11 år):

Første { flights.length } ud af { currentFlights.length } afgange fra { departureCity } til { arrivalCity } med afgang { departureDate } og returrejse { returnDate }

11:55

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

2h 10m

Direkte

14:05

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

687 DKK

09:25

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

2h 5m

Direkte

11:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

687 DKK

19:20

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

2h

Direkte

21:20

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1272 DKK

09:25

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

2h 5m

Direkte

11:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1272 DKK

16:40

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

18h

1 stop(s)

10:40

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

08:00

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

10h 35m

1 stop(s)

18:35

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

08:00

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

26h 40m

1 stop(s)

10:40

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

18:25

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

16h 15m

1 stop(s)

10:40

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

11:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

23h 10m

1 stop(s)

10:40

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

21:10

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

13h 30m

1 stop(s)

10:40

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

23:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

11h 10m

1 stop(s)

10:40

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

13:50

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

4h 45m

1 stop(s)

18:35

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

13:50

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

20h 50m

1 stop(s)

10:40

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

11:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

7h 5m

1 stop(s)

18:35

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1422 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 45m

1 stop(s)

10:45

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1422 DKK

09:10

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

11h 55m

1 stop(s)

21:05

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1523 DKK

08:30

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 40m

1 stop(s)

11:10

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1523 DKK

11:55

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

2h 10m

Direkte

14:05

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1609 DKK

08:00

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

5h 5m

1 stop(s)

13:05

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1609 DKK

12:15

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

8h 50m

1 stop(s)

21:05

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1610 DKK

08:30

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

26h 40m

1 stop(s)

11:10

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1610 DKK

08:00

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

10h 35m

1 stop(s)

18:35

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1638 DKK

09:25

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

2h 5m

Direkte

11:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1638 DKK

23:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

11h 10m

1 stop(s)

10:40

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1638 DKK

09:25

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

2h 5m

Direkte

11:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1638 DKK

11:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

7h 5m

1 stop(s)

18:35

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1638 DKK

09:25

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

2h 5m

Direkte

11:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1638 DKK

13:50

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

4h 45m

1 stop(s)

18:35

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1638 DKK

09:25

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

2h 5m

Direkte

11:30

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1638 DKK

09:10

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

11h 55m

1 stop(s)

21:05

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

1640 DKK

08:30

Guglielmo Marconi (BLQ)
Bologna, Italy

16h 10m

1 stop(s)

00:40

Kastrup (CPH)
Copenhagen, Denmark

1640 DKK

Vejr i Bologna

  • 18 Mar 2018
  • 3°C/9°C
  • st?rk regn
  • 19 Mar 2018
  • 2°C/4°C
  • sne
  • 20 Mar 2018
  • 1°C/4°C
  • let sne
  • 21 Mar 2018
  • 1°C/4°C
  • let sne
  • 22 Mar 2018
  • -4°C/4°C
  • let sne
  • 23 Mar 2018
  • -5°C/6°C
  • klart vejr

Historisk vejr i Bologna

  • Måned: Januar
  • Der var 7 dage med regn. I disse 7 dage faldt der 43(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: -2°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 5°C
  • Måned: Februar
  • Der var 6 dage med regn. I disse 6 dage faldt der 45(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 1°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 8°C
  • Måned: Marts
  • Der var 8 dage med regn. I disse 8 dage faldt der 60(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 4°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 13°C
  • Måned: April
  • Der var 7 dage med regn. I disse 7 dage faldt der 67(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 7°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 18°C
  • Måned: Maj
  • Der var 8 dage med regn. I disse 8 dage faldt der 65(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 12°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 23°C
  • Måned: Juni
  • Der var 7 dage med regn. I disse 7 dage faldt der 53(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 15°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 27°C
  • Måned: Juli
  • Der var 5 dage med regn. I disse 5 dage faldt der 43(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 18°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 30°C
  • Måned: August
  • Der var 6 dage med regn. I disse 6 dage faldt der 58(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 18°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 29°C
  • Måned: September
  • Der var 5 dage med regn. I disse 5 dage faldt der 61(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 15°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 25°C
  • Måned: Oktober
  • Der var 7 dage med regn. I disse 7 dage faldt der 72(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 10°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 19°C
  • Måned: November
  • Der var 8 dage med regn. I disse 8 dage faldt der 81(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: 4°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 11°C
  • Måned: December
  • Der var 7 dage med regn. I disse 7 dage faldt der 61(mm)
  • Laveste gennemsnitlige temperatur: -1°C
  • Højeste gennemsnitlige temperatur: 6°C